ताजा समाचार

News

कुन स्थानीय तहमा कसले जिते (सूचीसहित अपडेट)

२०७४ असार १८ आइतबार

असार १८ । दोस्रो चरणको निर्वाचन भएका स्थानीय तहको मतगणना जारी रहँदा एमालेले प्रमुख र अध्यक्षमा जितको संख्या ९० कटाउँदै अग्रता कायमै राखेको छ । कांग्रेसले एमालेलाई टक्कर दिइरहेको छ भने माओवादीले पनि अपेक्षाकृत राम्रो नतिजा ल्याएर तेस्रो स्थान सुरक्षित गरेको छ ।

अहिलेसम्म राष्ट्रिय जनमोर्चाले दुर्इ तथा संघीय समाजवादी फोरम र फोरम लोकतान्त्रिकले एक/एक स्थानीय तह जितेका छन् । मतगणना भइरहेका ठाउँहरूमा अग्रताको हिसाबले एमाले र कांग्रेसबीच प्रतिस्पर्धा देखिएको छ ।

यसपटक कतिपय पार्टीका गढ भत्किएका छन् । कांग्रेसका गढका रुपमा रहेका डडेलधुराको अमरगढी र गुल्मीको रेसुंगा नगरपालिकामा एमालेले जितेको छ भने एमालेको गढ मानिएको भोजपुर नगरपालिकामा कांग्रेसले जितेको छ ।

मतगणनामा ७ नम्बर प्रदेशका पहाडी जिल्ला सबैभन्दा अगाडि छन् । त्यस्तै प्रदेश नम्बर १ र ५ का पनि पहाडी जिल्लाकै धेरै नतिजा आइरहेका छन् ।

एमालेले जितेका स्थानीय तह (९१) :

प्रदेश नम्बर १ (४२)

– मैवाखोला गाउँपालिका, ताप्लेजुङ
– मिक्वाखोला गाउँपालिका, ताप्लेजुङ
– फुङलिङ नगरपालिका, ताप्लेजुङ
– याङवरक गाउँपालिका, ताप्लेजुङ
– हिलिहाङ गाउँपालिका, पाँचथर
– कुम्मायक गाउँपालिका, पाँचथर
– सन्दकपुर गाउँपालिका, इलाम
– चुलाचुली गाउँपालिका, इलाम
– मार्इ-जोगमार्इ गाउँपालिका, इलाम
– चैनपुर नगरपालिका, संखुवासभा
– मादी नगरपालिका, संखुवासभा
– सभापोखरी गाउँपालिका, संखुवासभा
– खाँदबारी नगरपालिका, संखुवासभा
– मकालु गाउँपालिका, संखुवासभा
– मेन्छेयाम गाउँपालिका, तेह्रथुम
– छथर गाउँपालिका, तेह्रथुम
– आठरार्इ गाउँपालिका, तेह्रथुम
– फेदाप गाउँपालिका, तेह्रथुम
– म्याङलुङ नगरपालिका, तेह्रथुम
– हतुवागढी गाउँपालिका, भोजपुर
– पौवादुम्बा गाउँपालिका, भोजपुर
– रामप्रसाद राई गाउँपालिका, भोजपुर
– टेम्के मैयुम गाउँपालिका, भोजपुर
– लामीडाँडा गाउँपालिका, खोटाङ
– जन्तेढुंगा गाउँपालिका, खोटाङ
– केपिलासगढी गाउँपालिका, खोटाङ
– रूपाकोट मझुवागढी गाउँपालिका, खोटाङ
– पाख्रिबास नगरपालिका, धनकुटा
– खाल्सा छिन्ताङ शहीदभूमि गाउँपालिका, धनकुटा
– छथर जोरपाटी गाउँपालिका, धनकुटा
– चौबीसे गाउँपालिका, धनकुटा
– धनकुटा नगरपालिका,धनकुटा
– साँगुरीगढी गाउँपालिका, धनकुटा
– महालक्ष्मी नगरपालिका, धनकुटा
– सोताङ गाउँपालिका, सोलुखुम्बु
– दूधकोशी गाउँपालिका, सोलुखुम्बु
– खुम्बु पासाङ ल्हामु गाउँपालिका, सोलुखुम्बु
– नेचा सल्यान गाउँपालिका, सोलुखुम्बु
– ताप्ली गाउँपालिका, उदयपुर
– उदयपुरगढी गाउँपालिका, उदयपुर
– रौतामार्इ गाउँपालिका, उदयपुर
– सिद्धिचरण नगरपालिका, ओखलढुंगा

प्रदेश नम्बर ५ (२१)

– त्रिवेणी सुस्ता गाउँपालिका, नवलपरासी
– कञ्चन गाउँपालिका, रूपन्देही
– शुद्धोदन गाउँपालिका, रूपन्देही
– विजयनगर गाउँपालिका, कपिलवस्तु
– तिनाउ गाउँपालिका, पाल्पा
– निस्दी गाउँपालिका, पाल्पा
– पूर्वखोला गाउँपालिका, पाल्पा
– रिब्दीकोट गाउँपालिका, पाल्पा
– तानसेन नगरपालिका, पाल्पा
– मालिका गाउँपालिका, गुल्मी
– रेसुङ्गा नगरपालिका, गुल्मी
– रुरु गाउँपालिका, गुल्मी
– मुसीकोट नगरपालिका, गुल्मी
– छत्रकोट गाउँपालिका, गुल्मी
– मालारानी गाउँपालिका, अर्घाखाँची
– माण्डवी गाउँपालिका, प्यूठान
– सरूमारानी गाउँपालिका, प्यूठान
– स्वर्गद्वारी नगरपालिका, प्यूठान
– त्रिवेणी गाउँपालिका, रोल्पा
– रून्टीगढी गाउँपालिका, रोल्पा
– गढवा गाउँपालिका, दाङ

प्रदेश नम्बर ७ (२८)

– मंगलसेन नगरपालिका, अछाम
– चौरपाटी गाउँपालिका, अछाम
– थलारा गाउँपालिका, बझाङ
– बित्थडचिर गाउँपालिका, बझाङ
– तलकोट गाउँपालिका, बझाङ
– दुर्गाथली गाउँपालिका, बझाङ
– जयपृथ्वी नगरपालिका, बझाङ
– केदारस्युँ गाउँपालिका, बझाङ
– मस्टा गाउँपालिका, बझाङ
– छबीसपाथिभेरा गाउँपालिका, बझाङ
– गौमुल गाउँपालिका, बाजुरा
– पाण्डवगुफा गाउँपालिका, बाजुरा
– स्वामीकार्तिक गाउँपालिका, बाजुरा
– अमरगढी नगरपालिका, डडेलधुरा
– नवदुर्गा गाउँपालिका, डडेलधुरा
– सायल गाउँपालिका, डोटी
– पूर्वीचौकी गाउँपालिका, डोटी
– आदर्श गाउँपालिका, डोटी
– जोरायल गाउँपालिका, डोटी
– दिपायल सिलगढी नगरपालिका, डोटी
– पञ्चेश्वर गाउँपालिका, बैतडी
– डिलासैनी गाउँपालिका, बैतडी
– दोगाडा केदार गाउँपालिका, बैतडी
– नौगाड गाउँपालिका, दार्चुला
– अपिहिमाल गाउँपालिका, दार्चुला
– लेकम गाउँपालिका, दार्चुला
– चुरे गाउँपालिका, कैलाली
– मोहन्याल गाउँपालिका, कैलाली

कांग्रेसले जितेका स्थानीय तह (७६) :

प्रदेश नम्बर १ (२३)

– मेरिङदेन गाउँपालिका, ताप्लेजुङ
– त्रिवेणी आठरार्इ गाउँपालिका, ताप्लेजुङ
– सिरिजंघा गाउँपालिका, ताप्लेजुङ
– तुम्वेवा गाउँपालिका, पाँचथर
– फाल्गुनन्द गाउँपालिका, पाँचथर
– रोङ गाउँपालिका, इलाम
– माक्सेबुङ गाउँपालिका, इलाम
– चिचिला गाउँपालिका, संखुवासभा
– भोटखोला गाउँपालिका, संखुवासभा
– सिलिचोङ गाउँपालिका, संखुवासभा
– धर्मदेवी गाउँपालिका, संखुवासभा
– पाँचखपन गाउँपालिका, संखुवासभा
– लालीगुँरास नगरपालिका, तेह्रथुम
– भोजपुर नगरपालिका, भोजपुर
– अरुण गाउँपालिका, भोजपुर
– साल्पासिलिछो गाउँपालिका, भोजपुर
– दिप्रुङ गाउँपालिका, खोटाङ
– ऐंसेलुखर्क गाउँपालिका, खोटाङ
– बराहपोखरी गाउँपालिका, खोटाङ
– सोलुदूधकुण्ड गाउँपालिका, सोलुखुम्बु
– चम्पादेवी गाउँपालिका, ओखलढुंगा
– सुनकोशी गाउँपालिका, ओखलढुंगा
– खिजीदेम्बा गाउँपालिका, ओखलढुंगा

प्रदेश नम्बर ५ (२२)

– प्रतापपुर गाउँपालिका, नवलपरासी
– सुनवल नगरपालिका, नवलपरासी
– रामग्राम नगरपालिका, नवलपरासी
– यशोधरा गाउँपालिका, कपिलवस्तु
– रामपुर नगरपालिका, पाल्पा
– माथागढी गाउँपालिका, पाल्पा
– रैनादेवी छहरा गाउँपालिका, पाल्पा
– गुल्मी दरबार गाउँपालिका, गुल्मी
– चन्द्रकोट गाउँपालिका, गुल्मी
– सत्यवती गाउँपालिका, गुल्मी
– छत्रदेव गाउँपालिका, अर्घाखाँची
– शीतगंगा नगरपालिका, अर्घाखाँची
– पाणिनी गाउँपालिका, अर्घाखाँची
– ऐरावती गाउँपालिका, प्युठान
– नौबहिनी गाउँपालिका, प्युठान
– गौमुखी गाउँपालिका, प्युठान
– लुंग्री गाउँपालिका, रोल्पा
– शान्तिनगर गाउँपालिका, दाङ
– राजपुर गाउँपालिका, दाङ
– डुडुवा गाउँपालिका, बाँके
– राप्तीसोनारी गाउँपालिका, बाँके
– गेरूवा गाउँपालिका, बर्दिया
– गुलरिया नगरपालिका, बर्दिया

प्रदेश नम्बर ७ (३१)

– कमलबजार नगरपालिका, अछाम
– तुर्माखाँद गाउँपालिका, अछाम
– ढकारी गाउँपालिका, अछाम
– पञ्चदेवल विनायक गाउँपालिका, अछाम
– बन्नीगाड जयगाड गाउँपालिका, अछाम
– काँडा गाउँपालिका, बझाङ
– बुंगल नगरपालिका, बझाङ
– सुर्मा गाउँपालिका, बझाङ
– खप्तडछान्ना गाउँपालिका, बझाङ
– त्रिवेणी नगरपालिका, बाजुरा
– छेडेदह गाउँपालिका, बाजुरा
– बडिमालिका गाउँपालिका, बाजुरा
– हिमाली गाउँपालिका, बाजुरा
– बुढीगंगा नगरपालिका, बाजुरा
– आलिताल गाउँपालिका, डडेलधुरा
– गन्यापधुरा गाउँपालिका, डडेलधुरा
– भागेश्वर गाउँपालिका, डडेलधुरा
– केआर्इसिंह गाउँपालिका, डोटी
– बडिकेदार गाउँपालिका, डोटी
– परशुराम नगरपालिका, डोटी
– दशरथ चन्द नगरपालिका, बैतडी
– सुर्नया गाउँपालिका, बैतडी
– शिवनाथ गाउँपालिका, बैतडी
– मेलौली गाउँपालिका, बैतडी
– पाटन नगरपालिका, बैतडी
– सिगास गाउँपालिका, बैतडी
– शैल्यशिखर नगरपालिका, दार्चुला
– महाकाली नगरपालिका, दार्चुला
– मालिकार्जुन गाउँपालिका, दार्चुला
– दुहु गाउँपालिका, दार्चुला
– जोशीपुर गाउँपालिका, कैलाली

माओवादीले जितेका स्थानीय तह (२८) :

प्रदेश नम्बर १ (७)

– मिक्लाजुङ गाउँपालिका, पाँचथर
– आमचोक गाउँपालिका, भोजपुर
– साकेला गाउँपालिका, खोटाङ
– लिखुपिके गाउँपालिका, सोलुखुम्बु
– महाकुलुङ गाउँपालिका, सोलुखुम्बु
 सुनकोशी गाउँपालिका, उदयपुर
– चिसंखुगढी गाउँपालिका, ओखलढुंगा

प्रदेश नम्बर ५ (१५)

– पाल्हीनन्दन गाउँपालिका, नवलपरासी
– धुर्कोट गाउँपालिका, गुल्मी
– भूमे गाउँपालिका, रुकुम
– सिस्ने गाउँपालिका, रुकुम
– पुथा उत्तरगंगा गाउँपालिका, रुकुम
– थवाङ गाउँपालिका, रोल्पा
– सुनछहरी गाउँपालिका, रोल्पा
 सुकीदह गाउँपालिका, रोल्पा
– रोल्पा नगरपालिका, रोल्पा
– दुर्इखोली गाउँपालिका, रोल्पा
– माडी गाउँपालिका, रोल्पा
– सुवर्णावती गाउँपालिका, रोल्पा
 बंगलाचुली गाउँपालिका, दाङ
– बार बर्दिया नगरपालिका, बर्दिया
– मधुवन नगरपालिका, बर्दिया

प्रदेश नम्बर ७ (६)

– मेल्लेख गाउँपालिका, अछाम
– अजयमेरु गाउँपालिका, डडेलधुरा
– बोगटान गाउँपालिका, डोटी
– पुरचौडी नगरपालिका, बैतडी
– मार्मा गाउँपालिका, दार्चुला
– लालझाडी गाउँपालिका, कञ्चनपुर

राष्ट्रिय जनमोर्चाले जितेका स्थानीय तह:

प्रदेश नम्बर ५

– मल्लरानी गाउँपालिका, प्यूठान
– झिमरूक गाउँपालिका, प्यूठान

संघीय समाजवादी फोरमले जितेको स्थानीय तह

प्रदेश नम्बर ५

– नैनापुर गाउँपालिका, बाँके
– मायादेवी गाउँपालिका, कपिलवस्तु

फोरम लोकतान्त्रिकले जितेको स्थानीय तह

प्रदेश नम्बर ५

– सरावल गाउँपालिका, नवलपरासी